Medycyna estetyczna zabiegi - szeroki wybór | Sirek

Medycyna estetyczna - jaka jest grupa odbiorców?

Medycyna estetyczna ze względu na rozwój ma do zaoferowania coraz więcej nieinwazyjnych lub mało inwazyjnych i bezpiecznych zabiegów przynoszących zadowalające efekty. Z tego względu często stanowi alternatywę dla chirurgii plastycznej. Stosowane metody dzielą się na 2 typy. Przy czym 1 grupa to zabiegi profilaktyczne, których zadaniem jest opóźnienie procesów starzenia się skóry i likwidacja zmarszczek. Tutaj zaliczamy również zabiegi upiększające poprawiające wygląd np. powiększanie ust kwasem hialuronowym. Natomiast 2 grupa to zabiegi regeneracyjne skóry, których celem jest jej odmłodzenie. Stąd też medycyna estetyczna znacznie poprawia jakość życia oraz pozwala pozbyć się kompleksów

Nietrudno zauważyć, iż medycyna estetyczna w ostatnich latach cieszy się rosnącym zainteresowanie zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Niewątpliwie jednak panie dalej stanowią większą część. Z czego kobiety w wieku pomiędzy 30-tym a 50-tym najchętniej korzystają z zabiegów upiększających. Medycyna estetyczna jest dla wszystkich osób, które chcą zadbać o siebie i zależy im na dobrym samopoczuciu oraz nie mają żadnych przeciwwskazań do zabiegów.

Medycyna estetyczna – przeciwskazania

Mimo że zabiegi medycyny estetycznej są dla każdego, to jednak występują przeciwskazania do zabiegów w zależności od rodzaju. Wyróżniamy tutaj przeciwskazania wynikające ze stanu zdrowia m.in.:

· cukrzyca;

· epilepsja;

· zaburzenia krzepnięcia krwi i hormonalne;

· choroby nowotworowe;

· alergie;

· ostre choroby jak np. angina czy zapalenie płuc;

· ostre stany zapalne w obrębie zębów lub stan po zabiegach stomatologicznych.

W tych 2 ostatnich przypadkach należy odczekać, do czasu aż wszystko się unormuje (ok.2-3 tyg.)

Przeciwskazania związane ze stanem skóry:

· łuszczyca, stany zapalne skóry, bielactwo, sucha skór, liszaje itp.

oraz przeciwskazania związane ze stosowaniem farmakoterapii przed planowaną laseroterapią m.in.:

· leki sterydowe, obniżające krzepliwość krwi, antybiotyki czy leki oraz zioła o działaniu fotouczulającym.

Oczywiście przeciwskazaniem do wykonania zabiegu medycyny estetycznej jest ciąża oraz okres karmienia. Ponadto, przeciwskazaniem jest również rozrusznik serca i wszelkiego typu alergie na preparat oraz substancję znieczulające.

W naszej klinice podczas konsultacji zwracamy szczególną uwagę na ten aspekt, by wyeliminować nieprawidłowości i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Medycyna estetyczna a operacje plastyczne

Medycyna estetyczna często mylona jest z operacjami plastycznymi. Warto wiedzieć, że istnieje zasadnicza różnica, którą jest inwazyjność i czas rekonwalescencji. Operacje plastyczne są najbardziej inwazyjnymi zabiegami korekcji ciała. Najczęściej wykonuje się je pod pełną narkozą. Dlatego czas rekonwalescencji jest naprawdę długi, a ból związany z całą procedurą korekty plastycznej towarzyszy przez co najmniej kilka tygodni. Podobieństwem jest jednak to, że celem operacji plastycznych jest również poprawa wyglądu i samopoczucia.